POZNAJ NASZYCH ​

SPECJALISTÓW​

mgr Krzysztof Kurzynoga

Pedagog, psychoterapeuta. Ukończone studia na Uniwersytecie Śląskim. W trakcie całościowego szkolenia w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie w pracy jako wychowawca w placówkach opiekuńczo – wychowawczych z dziećmi, młodzieżą. Obecnie zatrudniony w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na stanowisku pedagoga. Praca w obszarze psychoterapii par, rodzin, z osobami dorosłymi, młodzieżą , poradnictwo pedagogiczne, prowadzenie warsztatów podnoszących kompetencje rodzicielskie, przeprowadzanie badań kandydatów na rodziny zastępcze. W pracy psychoterapeuty ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznego przymierza z klientem, bycie uważnym oraz empatycznym. W relacji terapeutycznej towarzyszę klientowi w jego trudnościach i wraz z nim poszukuję sposobu na ich rozwiązanie.
/PRZYJMUJE W KATOWICACH

mgr Magdalena Biel

Psycholog i psychoterapeutka, w trakcie całościowego szkolenia w psychoterapii, realizowanego w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Systematycznie podnosi kwalifikacje, a swoją pracę poddaje superwizji indywidualnej i grupowej. Jej doświadczenie zawodowe jest związane z obszarem psychologii i rozwoju osobistego. W swojej pracy dużą wagę przykłada do budowania relacji w kontakcie terapeutycznym. Psychoterapię rozumie jako proces rozwoju osobistego oraz jako dążenie do zmiany, dzięki głębszemu zrozumieniu siebie, swojej historii życia, napotykanych trudności, a także własnych możliwości i ograniczeń. Pracuje w nurcie integracyjnym. /PRZYJMUJE W KATOWICACH

mgr Helena Gajda

Psycholog oraz oligofrenopedagog. Uczestniczka 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (Akademia Interego). W swojej pracy skupiam się na szerokim podejściu do osoby i jej trudności. Wspieram w zrozumieniu i poznaniu swoich emocji, zwiększeniu samoakceptacji oraz odnalezieniu zasobów umożliwiających dalszy rozwój i pokonanie ograniczeń. Jeżeli zachodzi taka potrzeba - przeprowadzam diagnostykę przy użyciu testów psychologicznych i kryteriów diagnostycznych. Pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi. /PRZYJMUJE W KATOWICACH I GLIWICACH

mgr Robert Kluba

Jestem magistrem psychologii. Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą
w szkole podstawowej oraz liceum o profilu sportowym. W mojej pracy mam kontakt z uczniami z Zespołem Aspergera, mutyzmem wybiórczym, ADHD czy zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi. Ponadto, zajmuję się treningiem mentalnym młodych sportowców. Poza rozmowami indywidualnymi, pomagam uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub kariery zawodowej jako doradca zawodowy. Psychologia
i praca z człowiekiem są moją pasją
i ogromną przyjemnością. Swoją wiedzę
i umiejętności stale rozwijam w oparciu
o studia podyplomowe oraz kursy
i szkolenia. W pracy indywidualnej pragnę skupić uwagę nie tylko na dzieciach
i młodzieży, ale również na osobach dorosłych pod kątem ich konsultacji
oraz rozmów wspierających. /PRZYJMUJE W KATOWICACH

mgr Joanna Turchan-Papież

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie uczestniczę w czteroletnim Kursie Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym organizowanym przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholożka w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, na stażach w Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego w Krakowie oraz w Instytucie Onkologii im. M. Skłodowskie-Curie w Gliwicach, a także będąc wolontariuszką w Telefonie Zaufania przy OIK w Krakowie. Pracuję z osobami dorosłymi, chętnie w wieku senioralnym. Przykładam szczególną uwagę do relacji terapeutycznej, którą uważam za główny czynnik leczący w psychoterapii. Z pacjentami pracuję m. in. nad poprawą nastroju, oswajeniem lęku, efektywnym wykorzystywaniem swoich zasobów oraz radzeniem sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
/PRZYJMUJE W GLIWICACH

mgr Ewa Owczarek

Jestem psychologiem, absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim i psychoterapeutką z ukończonym czteroletnim szkoleniem w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo – behawioralnym z wykorzystaniem metody EMDR oraz oferuję wsparcie psychologiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2009 roku, pracując indywidualnie i grupowo. Pracuję z osobami zmagającymi się z objawami depresji, zaburzeniami lękowymi, niską samooceną, zaburzeniami osobowości, znajdującymi się w kryzysie osobistym lub w związku. Stale rozwijam swój warsztat zawodowy, biorąc udział w szkoleniach z zakresu psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.
/PRZYJMUJE W GLIWICACH

mgr Natalia Pasterak- Zygmunt

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutka
w trakcie szkolenia w Centrum CBT EDU
w Warszawie. Posiada doświadczenie
w indywidualnej i grupowej pracy
z osobami dorosłymi oraz seniorami.
W kontakcie z drugą osobą skupia się przede wszystkim na zobaczeniu jej perspektywy, zrozumieniu przeżyć, uczuć
i emocji, które jej towarzyszą. Pracuje jako psycholog w Hospicjum Sosnowieckim, Klubie Seniora oraz poradnictwie psychologicznym. W swojej pracy stosuje techniki poznawczo- behawioralne, relaksacyjne, psychoedukację. /PRZYJMUJE W KATOWICACH

mgr Agnieszka Mendel-Ziajka

Jestem absolwentką psychologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach), studiów podyplomowych z seksuologii (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) oraz uczestniczką całościowego 4 letniego kursu psychoterapii (Śląska Szkoła Psychoterapii -podejście psychodynamiczne oraz psychodrama). Doświadczenie zawodowe zdobywam pracując indywidualnie i grupowo z dziećmi i młodzieżą, ich rodzicami oraz z seniorami w placówkach oświatowych i pomocowych, a także w gabinecie psychoterapeutycznym. W Instytucie Psychoterapii prowadzę konsultacje psychologiczne i seksuologiczne dla młodzieży wkraczającej w dorosłość, osób dorosłych i par. Obszary, w których udzielam wsparcia: zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, konflikty w relacjach rodzinnych i partnerskich, trudności w osiąganiu satysfakcji seksualnej, czy doświadczenie kryzysu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, stale rozwijam swój warsztat biorąc udział w szkoleniach z zakresu psychoterapii. Serdecznie Cię zapraszam, jeśli niepokoi Cię Twoje samopoczucie, a napotkane zadania sprawiają trudność. Budując w gabinecie atmosferę akceptacji i wrażliwości, będę z Tobą podczas nauki nazywania potrzeb oraz poszukiwania Twojego indywidualnego sposobu poradzenia sobie. /BRAK WOLNYCH TERMINÓW. PRZYJMUJE W KATOWICACH.

mgr Eliza Piela

Magister Eliza Piela jest psychologiem, psychoterapeutką pracującą w nurcie poznawczo – behawioralnym, szkoloną
w Instytucie Poznawczym w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z ludźmi, budowaniu relacji oraz doradztwie zawodowym.
W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa wg wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Kodeksem Etycznym PTPPB. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, nieustannie doskonali swoje kompetencje zawodowe. Pracuje z misją i zaangażowaniem. /DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE TERMINY ONLINE. PRZYJMUJE W KATOWICACH

mgr Aneta Sporek

Psycholog (uzyskała dyplom magistra psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ścieżka specjalizacyjna kliniczna i sądowa; po studiach doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim). Certyfikowana psychoterapeutka CBT (terapii poznawczo-behawioralnej) z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej oraz certyfikatem Oxford Cognitive Therapy Centre. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, konsultacje, rozmowy wspierające, diagnostykę i badania. Założycielka Instytutu Psychoterapii w Katowicach i Krakowie. /BRAK WOLNYCH TERMINÓW NA PSYCHOTERAPIĘ, przyjmuje wyłącznie na jednorazowe konsultacje.

Współpraca

Chcesz dołączyć do naszego Zespołu? Pracować z ludźmi w rozwijającym i przyjaznym środowisku, służącym wsparciem i dającym nowe możliwości? Dołącz do nas, napisz maila na adres: kontakt.terapiakatowice@gmail.com. Czekamy na Ciebie.

Kontakt

Jeśli nie wiesz, jakiego wybrać terapeutę, masz wątpliwości organizacyjne, chcesz o coś dopytać albo zasięgnąć porady - nasza rejestracja jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy telefon pod numer 519-651-601.