Psycholog, interwent kryzysowy, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rowiązaniach (TSR). Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyła kurs TSR I stopnia i roczny kurs interwencji kryzysowej. W swojej pracy łączy podejście skoncentrowane na rozwiązaniach z nurtem poznawczo-behawioralnym. W Instytucie udziela pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży i dorosłym. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi z zaburzeniem ze spektrum autyzmu w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom oraz Fundacji Sustinae. Z osobami dorosłymi pracowała na Oddziale Psychiatrii Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Obecnie pracuje również jako psycholog w szkole podstawowej oraz przedszkolu, prowadzi zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych oraz Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Natalia Rębisz
Psycholog, psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Członkini Polskiego Towarzystwa Poznawczo Behawioralnego.
Swoje doświadczenie zdobywała na Oddziale Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń
Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego oraz na Oddziale Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym w
Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego.
Prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię osób dorosłych zmagającymi się z zaburzeniami
nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami obsesyjno - kompulsyjnymi jak też z trudnościami w
relacjach.
W pracy z klientem dba o poczucie zaufania, zrozumienia i akceptacji. Stale podnosi swoje kompetencje
przez udział w szkoleniach. Interesuje się nurtami trzeciej fali takimi jak terapia schematu i ACT.
mgr Kamila Gucwa-Potoczek
Jestem psychologiem, absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN, w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej Centrum CBT EDU w Krakowie.
Posiadam kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela psychologa, a także ukończyłam I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). W swojej pracy staram się dbać o relację terapeutyczną kierując się przede wszystkim postawą zaciekawienia, otwartości, autentyczności i akceptacji. Ważne jest dla mnie ciągłe podnoszenie swoich kompetencji i zdobywanie wiedzy, co realizuję poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Moja ścieżka zawodowa związana jest z pracą m.in w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom oraz w placówkach oświatowych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. W swojej pracy wykorzystuję głównie narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).
mgr Karolina Hersztowska
Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie specjalizacji. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym z osobami dorosłymi, należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Jest certyfikowanym terapeutą leczenia bezsenności CBTI. Pomaga osobom zmagającym się z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, osobowości, fobiami oraz różnego typu trudnościami w życiu codziennym i relacjach. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując oraz odbywając staże w: Szpitalu Babińskiego (Odział Ogólnopsychiatryczny), Zakładzie Psychoterapii Collegium Medicum UJ (Odział Dzienny Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych), Szpitalu Uniwersyteckim (Odział Dzienny Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju), Centrum Zdrowia Psychicznego Pro Vita oraz w Centrum Interwencji Kryzysowej w Żorach. Jest absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, socjologii w Wyższej Szkole Europejskiej, obecnie szkoli się w Centrum CBT Edu w Warszawie.
mgr Katarzyna Jędrasiak-Rogóż
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna po ukończonym czteroletnim szkoleniu, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, uprawniającym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.
Pracuje terapeutycznie i seksuologicznie z osobami dorosłymi, młodzieżą i parami. Specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń lękowych i po doświadczeniach traumatycznych.
Pracuje również z neuroróżnorodnością.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Paulina Mendakiewicz
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o specjalności psychologia kliniczna, a także certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna po czteroletnim szkoleniu w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej
i Behawioralnej. Pracuje pod regularną superwizją a także stale pogłębia swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz szkoleniach z zakresu psychologii
i psychoterapii. /DOSTĘPNE TERMINY OD LUTEGO - KRAKÓW.
mgr Katarzyna Jopa
Psycholog, psychoterapeutka w trakcie całościowego szkolenia w
podejściu systemowym. Absolwentka Studium Terapii Dzieci i Młodzieży.
Praktyk metody Kids’ Skills.
Doświadczenie zdobywała w trakcie indywidualnej praktyki w gabinetach
psychoterapii, poradni zdrowia psychicznego, Specjalistycznej Poradni dla
Rodzin, pracy w przedszkolach oraz centrach aktywności środowiskowej.
W swojej pracy łączy podejście systemowe, którego rozumienie
szczególnie opiera się na poszukiwaniu trudności w kontekście relacji oraz
historii rodziny, z innymi podejściami psychoterapeutycznymi. Pracuje z
parami/ małżeństwami, młodymi dorosłymi a także dziećmi w wieku
szkolnym i młodzieżą. Prowadzi również terapię rodzinną. Udziela wsparcia
osobom z trudnościami w relacjach, problemami adaptacyjnymi,
trudnościami emocjonalnymi, m.in. smutkiem, lękiem, złością czy
poczuciem braku sensu, z zaburzeniami lękowymi, problemami
psychicznymi w przebiegu ciąży i połogu, a także osobom chcącym
rozwijać umiejętność rozumienia siebie i swoich potrzeb i poszukującym
dla siebie najlepszej ścieżki rozwoju. Parom, małżeństwom i rodzinom
pomaga w sytuacji kryzysu, ustalaniu granic, a przede wszystkim w
poprawie relacji i komunikacji. Zajmuje się także parami w procesie
leczenia bezdzietności.
mgr Monika Ziemba
Psycholog, coach, psychoterapeutka, w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi i ich rodzinami w krakowskich poradniach oraz odbywając staż na dziennym oddziale psychiatrycznym dla dorosłych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Sylwia Wrażeń
Psycholog, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie
poznawczo-behawioralnym (CBT). Podczas studiów zdobywała doświadczenie na
Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Swoje doświadczenie poszerzała również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz
w pracy z dziećmi m.in. ze spektrum autyzmu, ADHD, afazją. Pracuje z osobami
zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, objawami lękowymi, zaburzeniami osobowości a także z osobami znajdującymi się w kryzysie, mającymi trudności z komunikacją lub w relacjach.
W Instytucie pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi także w języku angielskim i online.
ENGLISH-SPEAKING THERAPIST for you! Online therapy available.
mgr Dominika Hajder
Psycholog i psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Pedagogicznego o specjalności klinicznej. Doświadczenie zdobywała w pracy z pacjentami zamkniętego oddziału psychiatrycznego, gdzie zajmowała się m.in. diagnostyką inteligencji, funkcji poznawczych i osobowości. Obecnie pracuje psychoterapeutyczne w nurcie CBT oraz udziela poradnictwa psychologicznego rodzinom objętym wsparciem MOPS oraz osobom dorosłym. Zajmuje się także prowadzeniem badań naukowych we współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest także certyfikowanym hipoterapeutą i ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. W Instytucie przyjmuje na indywidualne sesje osoby dorosłe.
mgr Karolina Prusak-Łochowska
Psycholog - absolwentka psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie ze specjalnością kliniczną, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego, a także na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym oraz Oddziale Neurorehabilitacji. Pracowała również z pacjentami po udarach i z chorobami otępiennymi. Aktualnie udziela porad psychologicznych osobom dorosłym. Szczególnie interesuje się tematyką zaburzeń nastroju, odżywiania oraz technikami uważności. W tych oraz innych obszarach chętnie poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Bernadetta Wilk
Psycholog, obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym TERCOGNITIVA. Doświadczenie zdobywała jako stażystka
w Interwencyjnym Ośrodku Opiekuńczo-wychowawczym w Krakowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Stowarzyszeniu Siemacha. Ukończyła Studium Pedagogiczne, uzyskując kwalifikacje pedagogiczne do pracy nauczycielskiej. W pracy w szkole, jako psycholog udziela konsultacji i porad indywidualnych oraz rodzinnych, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dotyczące m.in. radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami. Pomaga dorosłym oraz młodzieży od 14-stego roku życia,
z zaburzeniami nastroju, depresją, zaburzeniami jedzenia, zmagającymi się
z lękami, niską samooceną, stresem, problemami w życiu osobistym
i społecznym a także w sytuacji kryzysów życiowych jak rozwód i rozstanie. Uczestniczy w wielu szkoleniach poszerzając swoje kompetencje z zakresu zdrowia psychicznego, jest trenerem TUS, ukończyła również kurs z "Racjonalnej Terapii Zachowań", szkolenie z dialogu motywującego, artterapii. W swojej pracy stara się holistycznie patrzeć na człowieka, który jest najwyższą wartością. Ważne jest dla niej zrozumienie pacjenta i jego perspektywy oraz nawiązanie relacji terapeutycznej.
mgr Aleksandra Kania
Psycholog - absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Ścieżka specjalizacyjna - psychologia kliniczna i psychologia zdrowia. Obecnie uczestniczy w 4 -
letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie poznawczo - behawioralnym (CBT).
Doświadczenie zdobywała w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku, a także na Oddziale
Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic (OLZON) Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w
Krakowie. Aktualnie udziela konsultacji psychologicznych młodzieży oraz osobom dorosłym.
Interesuje się specyfiką pracy z pacjentami z zaburzeniami lękowymi i nastroju, zaburzeniami
osobowości oraz problemami w relacjach, a także tematyką wysokiej wrażliwości (WWO) i
klinicznego perfekcjonizmu.
mgr Natalia Kuc
Psycholog, psycholog diagnosta.
Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalnością
psychologia kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z diagnozy psychologicznej na
SWPS we Wrocławiu. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie
poznawczo-behawioralnym (CBT).
Doświadczenie zdobywała na oddziale ogólnopsychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu
Neuropsychiatrycznym im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu, w Centrum Medycznym w Piekarach
Śląskich, w Środowiskowym Domu Samopomocy „Hamlet” w Krakowie. Pracowała również jako
psycholog w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rzozowie. Pracuje z osobami z zaburzeniami
nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości zaburzeniami odżywiania, a także
znajdującymi się w kryzysie. Prowadzi wsparcie psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną
młodzieży oraz osób dorosłych. Zajmuje się również diagnozą inteligencji oraz osobowości. Swoją
pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Maciej Morawiec
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Absolwent studiów magisterskich na kierunku Neuropsychologia i Neurokognitywistyka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Psychoonkolog - ukończył studia podyplomowe na kierunku Psychoonkologia w praktyce klinicznej. Doświadczenie zdobywał w placówkach oświatowych oraz na Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Aktualnie pracuje na Oddziale Psychiatrycznym – Małopolska Południe Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie, gdzie zajmuje się m.in. wsparciem psychologicznym, diagnostyką inteligencji, funkcji poznawczych i osobowości. Prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię osób zmagających się z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, a także z osobami znajdującymi się w kryzysie oraz przeżywającymi trudności w relacjach. Interesuje się nurtami trzeciej fali: terapią schematu oraz DBT. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach.
mgr Olga Tarnawczyk
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji
i Edukacji w Warszawie akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz trenerskie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas licznych staży i praktyk, a także w trakcie pracy
w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach. Stale pogłębia swoją wiedzę współpracując
z Zespołem Szkół w Niepołomicach, gdzie prowadzi psychoterapię młodzieży. Współpracuje także z Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM, gdzie zajmuje się diagnozą, psychoterapią oraz terapią neuropsychologiczną dzieci oraz osób dorosłych z zaburzeniami poznawczymi. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
mgr Martyna Rzeźniczak
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (CBT) w trakcie szkolenia do certyfikatu.
Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, konsultacje i diagnostykę. /BRAK WOLNYCH TERMINÓW.
mgr Patrycja Maj
Psycholog i psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w
nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT). Absolwentka studiów magisterskich
Uniwersytetu Jana Kochanowskiego o specjalności klinicznej. Doświadczenie
zdobywała w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy oraz w Miejskim Ośrodku
Pomocy społecznej w Krakowie. Obecnie zajmuje się również prowadzeniem warsztatów
psychoedukacyjnych oraz konsultacji psychologicznych dla młodzieży i rodziców.
Współpracuje także z Centrum Medycznym Vadimed, gdzie zajmuje się diagnozą oraz
psychoterapią. Prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Swoją
pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuje z osobami zmagającymi się z
zaburzeniami nastroju, objawami lękowymi, zaburzeniami osobowości a także z
osobami znajdującymi się w kryzysie, mającymi trudności z komunikacją lub w
relacjach. W instytucie pracuje z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz parami.
mgr Anna Pękacz
Psycholog oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie czteroletniego szkolenia (IV rok) akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, prowadzi psychoterapię, wsparcie psychologiczne i diagnostykę psychologiczną. Pracuje głównie z osobami doświadczającymi zaburzeń lękowych, nastroju oraz obsesyjno-kompulsyjnych. W swojej pracy korzysta z Terapii Schematów. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Doświadczenie zdobywała pracując jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorujących na zaburzenia psychiczne, odbyła staż na Oddziale Psychiatrycznym w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, jak również na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Podstawowym Zabezpieczeniu oraz Oddziale Ogólnopsychiatrycznymw Szpitalu im. Józefa Babińskiego w Krakowie.
mgr Maria Zielonka
Jestem psycholożką, absolwentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wykształcenie psychologiczne zdobywałam także w Hiszpanii w Universidad de Malaga, a także w Irlandii w University of Limerick.
Jestem również certyfikowaną psychoterapeutką uzależnień (certyfikat wydany przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom nr SP/2247/N/2023).
W trakcie studiów odbyłam staże m.in. na oddziale ogólnym, oddziale stacjonarnym leczenia uzależnień oraz dziennym oddziale leczenia uzależnień w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym. Doświadczenie kliniczne zdobywałam również podczas stażu na Oddziale terapii uzależnienia od alkoholu w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego.
Na co dzień prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz konsultacje i wsparcie psychologiczne.
Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności związanych z uzależnieniem od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, a także uzależnieniami behawioralnymi (hazard, gry komputerowe, media społecznościowe, pornografia itd.).
Do kontaktu zapraszam również osoby, których bliscy zmagają się z uzależnieniem, a także pochodzące z rodzin, w których występował problem uzależnienia.
Od 2023 roku uczestniczę w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie poznawczo-behawioralnym w Instytucie Poznawczym w Krakowie.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, a wiedzę stale poszerzam biorąc udział w różnych szkoleniach krótkoterminowych.
Współpraca
Chcesz dołączyć do naszego Zespołu? Pracować z ludźmi w rozwijającym i przyjaznym środowisku, służącym wsparciem i dającym nowe możliwości? Dołącz do nas, napisz maila na adres: kontakt.terapiakatowice@gmail.com. Czekamy na Ciebie.
Kontakt
Jeśli nie wiesz, jakiego wybrać terapeutę, masz wątpliwości organizacyjne, chcesz o coś dopytać albo zasięgnąć porady - nasza rejestracja jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy telefon pod numer 519-651-601